Zgodnie z uchwałą zarządu nr 4/Z/2017 z dnia 16.10.2017 r. przewodniczącym Komisji Turystyki Górskiej przy Oddziale PTTK Ziemi Gliwickiej został Adam Mandera.

Zgodnie z uchwałą zarządu nr 3/Z/2017 z dnia 16.10.2017 r został powołany nowy SKKT PTTK przy SP 12 w Gliwicach "Obieżyświaty". Opiekunem koła jest p. Hanna Gmytrasiewicz.

Informujemy wszystkich sympatyków naszego Oddziału oraz obowiązkowo naszych przewodników o składaniu propozycji wycieczek na rok 2018. Termin składania propozycji do 12.10.2017 r. Propozycje należy zgłaszać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział PTTK  Ziemi Gliwickiej zaprasza „NA OTWARTE DRZWI”
w Światowy Dzień Turystyki
W dniu 27 września 2017 r. (środa) - godz. 10.00 – 17.00

Program Otwartych Drzwi:

1. od godz.10.00-16.00 – weryfikacja książeczek GOT, informacje na tematy związane z weryfikacją i górami- Terenowy Referat Weryfikacyjny.

2. 10.00- 10.45 – prelekcja turystyczna na temat: "Bądź bezpieczny na szlaku" ze szczególnym uwzględnieniem problematyki bezpieczeństwa podczas wycieczek rowerowych.

3. Klub podwodny ASTERINA – prezentacja swojej działalności pod hasłem „Nurkowanie moja pasja”  - godz.11.30

4. od godz. 14.00 - Klub Krajoznawstwa i Ochrony Przyrody przeprowadzi prelekcję z przeźroczami "Jesień w lesie"

5. o godz. 16.00 - Koło Przewodników Tatrzańskich – prelekcja: „Historia budowy kolejki na Kasprowy Wierch".

6. od godz. 13.00 – 16.00 zwiedzanie wieży widokowej kościoła pw.  Wszystkich św. z przewodnikiem (cena biletu 5.00 zł/os) – Koło Przewodników Turystycznych (wejście co pełną godzinę).

Informujemy, że w związku z dużą liczbą rezygnacji, informujemy, że wycieczka do Zuberca została ODWOŁANA. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Jak co roku serdecznie wszystkich zapraszamy na nocne wejście na wieżę kościoła p.w. Wszystkich Świętych.

Wejścia odbywać się będą w każdą sobotę, od 1 października do 30 listopada o godzinie 19.30.

Jak zwykle wejście odbywa się z przewodnikiem. Oprócz podziwiania panoramy miasta będzie można usłyszeć w skrócie historię miasta Gliwice oraz historię kościoła p.w. Wszystkich Świętych.

UWAGA! Na każde nocne wejście obowiązuje OBOWIĄZKOWO imienne zapisy. Zgłaszać się można telefonicznie bądź osobiście w biurze Oddziału (w godzinach urzędowania). Zakup biletu (10.00 zł/os) odbędzie się bezpośrednio u przewodnika przed wejściem.

PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek dom wczasowy zacisze