Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kts/2015/2015.06_konkurs_plastyczny

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_55d5e488a8_01.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

Konkurs fotograficzny "Przyroda Gliwickiej Szwajcaii" rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „PRZYRODA GLIWICKIEJ SZWAJCARII” w którym wzięli udział uczestnicy wycieczki do parku Szwajcaria już rozstrzygnięty. Wzięli w nim udział uczniowie z trzech szkół podstawowych – 13, 18 i 39. W wyborze najlepszych fotografii pomagała nam pani Bożena Kromer ze SŁONECZNEGO STUDIA FOTOGRAFICZNEGO oraz Pani Jadwiga Szandar.

W SP 13 zostały przyznane następujące miejsca:

I miejsce: Łukasz Klimaszewski i Bartłomiej Samolewicz

II miejsce: Maksymilian Krufczyk

W SP 18

I miejsce: Dominika Szczepanek i Zuzanna Pasłowska

W SP 39 przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Dawid Kujawski i Tymoteusz Tarka

II miejsce: Julia Kujawska i Helena Mierzwa

III miejsce: Oskar Płaczek i Jakub Przepiórzyński

Gratulujemy,

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO- WYBORCZE KOMISJI TURYSTYKI SZKOLNEJ

Dnia 08.12.2016r. odbyło się spotkanie wyjazdowe Komisji Turystyki Szkolnej w SP 21 połączone z wieczornicą Mikołajkową. Przewodniczący komisji – Mirosław Czeczot przedstawił sprawozdanie za lata 2013- 2017. Następnie odbyły się wybory do Zarządu Komisji Turystyki Szkolnej na kolejną kadencję. Jednogłośnie zaakceptowano skład zarządu :

Przewodniczący- Mirosław Czeczot / GM 4/

Zastępca – Jadwiga Szandar / emerytowany nauczyciel SP 39/

Protokolant- Bożena Purchała /SP 39/

Członek – Anna Błaż /SP 18/

Członek – Magdalena Łapszyńska /SP 41/

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych propagowaniem turystyki w szkole do współpracy. Spotkania Komisji Turystyki Szkolnej z nauczycielami odbywają się w drugi czwartek każdego miesiąca o godz. 16.00.

Przewodniczący KTS – Mirosław Czeczot

Zbiórka żołędzi 2016

Na przełomie listopada i grudnia zakończyła się akcja zbiórki żołędzi w ramach współpracy z Kołem Łowieckim „ PONOWA”. W akcji udział brały następujące szkoły:

SP 13, SP 18, SP 21, SP 39, SP 41, GM 4.

Ogółem zebrano ok. 700 kg żołędzi, które w okresie zimy posłużą jako karma dla dzików. Najwięcej zebrali uczniowie z SP 39 – 536 kg . W/ w szkoły będą uczestnikami rajdu „ CHOINKA” 11 lutego 2017r. na terenie Lasu Łabędzkiego. Serdeczne podziękowania dla uczniów i opiekunów .Zapraszamy do udziału w przyszłym roku jak najwięcej uczniów.

Koordynator akcji – Mirosław Czeczot

50 JUBILEUSZOWY RAJD SZLAKMI POWSTAŃ ŚLĄSKICH

W dniach 19 – 21.05.2016r. odbył się 50 Jubileuszowy Rajd „ Szlakami Powstań Śląskich”.

Rajd został zorganizowany przez Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej. W imprezie wzięli udział uczniowie szkół z terenu Gliwic: SP 21 - 24 uczniów, SP 39 – 5 uczniów, SP 41- 7 uczniów oraz GM 4 – 33 uczniów. Młodzieżą opiekowało się 7 nauczycieli opiekunów.

Uczestnicy wybrali trasę nr 1 ze Sławięcic do Rudzińca. Po przyjeździe do Sławięcic uczestnicy udali się w kierunku byłego obozu koncentracyjnego i jenieckiego w latach 1940 – 45. Uczestnicy zostali zapoznani z historią obozu przez przewodnika trasy - Mirosława Czeczota.

Czytaj więcej...

Akcja żołędzie 2015

SP 13, SP 21, SP 28, SP 32, SP 39, SP 41, GM 4.

Ogółem zebrano ok. 1500 kg żołędzi, które w okresie zimy posłużą jako karma dla dzików. Najwięcej zebrali uczniowie z SP 39 – 1151 kg . W/ w szkoły będą uczestnikami rajdu „ CHOINKA” 16 stycznia 2016r. na terenie Lasu Łabędzkiego. Serdeczne podziękowania dla uczniów i zapraszamy do udziału jak najwięcej uczniów.

Koordynator akcji – Mirosław Czeczot

konkurs plastyczny "Moja przygoda z polską przyrodą" - wyniki

Komisja Turystyki Szkolnej ogłosiła konkurs plastyczny p.t. „Moja przygoda z polską przyrodą”, w której udział wzięli uczniowie z SP 13, 14, 39, 41 i GM 4 pod kierownictwem nauczycieli i opiekunów z SKKT PTTK oraz z kółka plastycznego z SP 39 i szkółki plastycznej „Studio Marta”. Na konkurs przyjęto również pracę 5-letniego przedszkolaka. Łącznie oddano 33prace plastyczne wykonane w różnych technikach.

Do Jury zaproszono: p. Irenę Janas – nauczycielkę wychowania plastycznego w ZSP nr 5 praz p. architekt : Magdalenę Lasko – członkinię KKiOP.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również przybory rysunkowe, malarskie, foldery.

A oto nagrodzeni – za pomysłowe rysunki, starannie wykonane, ciekawą techniką i zgodne z wymaganiami regulaminu:

1. Iga Wietecha, SP 39 – I miejsce
  2. Elżbieta Ignatowicz, SP 39, I miejsce
  3. Julia Kolanek, GM 4 – I miejsce
  4. Julia Sługowska, szkółka plastyczna „Studio Marta”, I miejsce
  5. Urszula Górniak, szkółka plastyczna „Studio Marta”, I miejsce
  6. Zuzanna Malczak, SP 39 – II miejsce
  7. Hanna Przywuska, SP 39 – II miejsce
  8. Anna Kawalska, SP 13, II miejsce
  9. Sonia Karczewska, GM 4, II miejsce
  10. Oliwia Piernikarczyk, SP 14 – III miejsce
  11. Radosław Garbiec, SP 41, III miejsce
  12. Jacek Jabłoński, szkółka plastyczna „Studio Marta”, III miejsce

Zapraszamy na wystawę przepięknych prac plastycznych do Oddziału PTTK.

Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie: p. Penka Grabania SP 13, Bożena Purchała SP 39, Iwona Bogatko SP 39, Mirosław Czeczot GM 4, Magdalena Łapszyńska SP 41, Zofia Żywicka i Ewelina Paluch, Danuta Szyp SP 14, Marta Zajączyńska-Kowalska „Studio Marta”.

Jadwiga Szandar

{gallery}kts/2015/2015.06_konkurs_plastyczny{/gallery}