Komisja Turystyki Szkolnej

Konkurs na najaktywniejsze koło SKKT PTTK Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej za 2017r.

KONKURS NA NAJAKTYWNIEJSZE KOŁO SKKT – PTTK

ODDZIAŁU PTTK ZIEMI GLIWICKIEJ ZA 2017r.

Sprawozdanie komisji konkursowej

Konkurs przeprowadza Komisja Turystyki Szkolnej przy Oddziale PTTK Ziemi Gliwickiej wg regulaminu KTS obowiązującego od 2017r.
    Do konkursu przystąpiły szkoły posiadającego szkolne koła SKKT – PTTK lub szkoły zajmujące się działalnością turystyczną.
    Skład Komisji konkursowej:
Jadwiga Szandar – przewodnicząca
Mirosław Czeczot – członek
Andrzej Pańczyszyn – członek

4.Posiedzenie komisji odbyło się 07.12.17r. w Oddziale PTTK. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniami, kronikami, stronami internetowymi kół i szkół oraz innymi materiałami komisja postanowiła przyznać:

- Szkoły podstawowe

I miejsce – SKKT – PTTK „ Włóczykije” w SP 39 Opiekun Bożena Purchała przy współpracy z Jadwigą Szandar.

II miejsce – SKKT – PTTK „Turystyczna Ekipa” z SP 18 Opiekun Anna Błaż

III miejsce ex aequo – SKKT – PTTK” Turystyczna 13” z SP 13 Opiekun Penka Grabania

SKKT – PTTK” Powsinogi” z SP 41 Opiekunowie Zofia Żywicka i Magdalena Łapszyńska

- Szkoły gimnazjalne

I miejsce grupa turystyczna z ZSP 3 – Gimnazjum 4 Opiekun Mirosław Czeczot

- Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce SKKT – PTTK w CKZiU Opiekun Grażyna Stachura

5.Sprawozdania z rocznej działalności kół zostały dołączone do dokumentacji kół SKKT – PTTK.

Konkurs fotograficzny "Przyroda Gliwickiej Szwajcaii" rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „PRZYRODA GLIWICKIEJ SZWAJCARII” w którym wzięli udział uczestnicy wycieczki do parku Szwajcaria już rozstrzygnięty. Wzięli w nim udział uczniowie z trzech szkół podstawowych – 13, 18 i 39. W wyborze najlepszych fotografii pomagała nam pani Bożena Kromer ze SŁONECZNEGO STUDIA FOTOGRAFICZNEGO oraz Pani Jadwiga Szandar.

W SP 13 zostały przyznane następujące miejsca:

I miejsce: Łukasz Klimaszewski i Bartłomiej Samolewicz

II miejsce: Maksymilian Krufczyk

W SP 18

I miejsce: Dominika Szczepanek i Zuzanna Pasłowska

W SP 39 przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Dawid Kujawski i Tymoteusz Tarka

II miejsce: Julia Kujawska i Helena Mierzwa

III miejsce: Oskar Płaczek i Jakub Przepiórzyński

Gratulujemy,

Komisja Turystyki Szkolnej

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO- WYBORCZE KOMISJI TURYSTYKI SZKOLNEJ

Dnia 08.12.2016r. odbyło się spotkanie wyjazdowe Komisji Turystyki Szkolnej w SP 21 połączone z wieczornicą Mikołajkową. Przewodniczący komisji – Mirosław Czeczot przedstawił sprawozdanie za lata 2013- 2017. Następnie odbyły się wybory do Zarządu Komisji Turystyki Szkolnej na kolejną kadencję. Jednogłośnie zaakceptowano skład zarządu :

Przewodniczący- Mirosław Czeczot / GM 4/

Zastępca – Jadwiga Szandar / emerytowany nauczyciel SP 39/

Protokolant- Bożena Purchała /SP 39/

Członek – Anna Błaż /SP 18/

Członek – Magdalena Łapszyńska /SP 41/

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych propagowaniem turystyki w szkole do współpracy. Spotkania Komisji Turystyki Szkolnej z nauczycielami odbywają się w drugi czwartek każdego miesiąca o godz. 16.00.

Przewodniczący KTS – Mirosław Czeczot

Zbiórka żołędzi 2016

Na przełomie listopada i grudnia zakończyła się akcja zbiórki żołędzi w ramach współpracy z Kołem Łowieckim „ PONOWA”. W akcji udział brały następujące szkoły:

SP 13, SP 18, SP 21, SP 39, SP 41, GM 4.

Ogółem zebrano ok. 700 kg żołędzi, które w okresie zimy posłużą jako karma dla dzików. Najwięcej zebrali uczniowie z SP 39 – 536 kg . W/ w szkoły będą uczestnikami rajdu „ CHOINKA” 11 lutego 2017r. na terenie Lasu Łabędzkiego. Serdeczne podziękowania dla uczniów i opiekunów .Zapraszamy do udziału w przyszłym roku jak najwięcej uczniów.

Koordynator akcji – Mirosław Czeczot

50 JUBILEUSZOWY RAJD SZLAKMI POWSTAŃ ŚLĄSKICH

W dniach 19 – 21.05.2016r. odbył się 50 Jubileuszowy Rajd „ Szlakami Powstań Śląskich”.

Rajd został zorganizowany przez Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej. W imprezie wzięli udział uczniowie szkół z terenu Gliwic: SP 21 - 24 uczniów, SP 39 – 5 uczniów, SP 41- 7 uczniów oraz GM 4 – 33 uczniów. Młodzieżą opiekowało się 7 nauczycieli opiekunów.

Uczestnicy wybrali trasę nr 1 ze Sławięcic do Rudzińca. Po przyjeździe do Sławięcic uczestnicy udali się w kierunku byłego obozu koncentracyjnego i jenieckiego w latach 1940 – 45. Uczestnicy zostali zapoznani z historią obozu przez przewodnika trasy - Mirosława Czeczota.

Czytaj więcej...

Akcja żołędzie 2015

SP 13, SP 21, SP 28, SP 32, SP 39, SP 41, GM 4.

Ogółem zebrano ok. 1500 kg żołędzi, które w okresie zimy posłużą jako karma dla dzików. Najwięcej zebrali uczniowie z SP 39 – 1151 kg . W/ w szkoły będą uczestnikami rajdu „ CHOINKA” 16 stycznia 2016r. na terenie Lasu Łabędzkiego. Serdeczne podziękowania dla uczniów i zapraszamy do udziału jak najwięcej uczniów.

Koordynator akcji – Mirosław Czeczot