Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kkiop/2014/2014.03.19_wspominamy_choinke_turystyczna

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_a2d92f8dcb_01.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

2014.03.19 WSPOMINAMY CHOINKĘ TURYSTYCZNĄ 2014

Na spotkaniu środowym jeszcze raz przeżywaliśmy naszą wędrówkę pierwszego lutego, trasą: Żernica-Smolnica-ścieżka edukacyjna „Włóczykijka” oglądając zdjęcia robione przez uczestników wycieczki.”Turystyczną” atmosferę spotkania podkreślał przygotowany przez jedną z klubowiczek stół, którego dekoracja imitowała „łono natury”; kępki trawy (z bibuły), rozrzucone tu i ówdzie gałązki (prawdziwe), a nawet nieduże krzaczki zrobione z prawdziwych gałązek. Było „ognisko”, czyli kinkiet ceramiczny z zapaloną żarówką, owinięty czerwoną bibułą na rusztowaniu z patyków.

Zgodnie z ustaleniem, każdy uczestnik przynióśł to co zwykle zabiera idąc w plener. W rezultacie na stole wśród „trawy” i gałązek znalazły się: ogórki kiszone i konserwowe, dwa rodzaje znakomitej kiełbasy, jaja na twardo i pomidory, dwa rodzaje domowego przepysznego smalcu i chleb domowego wypieku, soki owocowe oraz inne napoje. „Jadła ci było dostatek” – dużo śmiechu na dodatek.

Niespodzianką były krótkie filmiki nakręcone przez kol. Magdę i kol. Leona w czasie naszego biwakowania w lesie. Nikt się nie zorientował że jest kręcony film, wszyscy byli naturalni, świetnie się bawili i ochoczo śpiewali a że zostały uchwycone zabawne sytuacje i partie „solowe” niektórych uczestników, to podczas projekcji wybuchały salwy śmiechu.

Stwierdziliśmy zgodnie, że tylko film oddaje w pełni atmosferę wspólnego biesiadowania a więc do kolejnej wędrówki choinkowej za rok...

{gallery}kkiop/2014/2014.03.19_wspominamy_choinke_turystyczna{/gallery}

Tekst: Aleksandra Koterbicka