Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kkiop/2013/2013.12.18 wspomnienia z spotkania w bialym dunajcu

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_6c2efd5b9b_img_4920.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

2013.XII.18 TEMAT: WSPOMNIENIA Z SPOTKANIA W BIAŁYM DUNAJCU, Z OKAZJI 40-LECIA KOŁA PRZEWODNIKÓW TATRZAŃSKICH.

Rok dobiega końca, ostatnie spotkanie klubowe rozpoczęliśmy złożeniem sobie życzeń wierszem ks. Jana Twardowskiego.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską

W Noc Szczęśliwego Rozwiązania

By wszystko się nam rozplątało,

Węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy

Porozkręcały jak supełki,

Własne ambicje i urazy

Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze

Pozamieniały się w owieczki

I w oczach mądre łzy stanęły

Jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat

Aż do rozdziału ostatniego.

I niech nastraszy każdy smutek,

Tak jak goryla niemądrego.

Aby wątpiący się rozpłakał

Na cud czekając w swej kolejce,

A Matka Boska- cichych, ufnych

Na zawsze wzieła w swoje ręce.

Wiersz Ks. Jana, wprawił nas w uroczysty nastrój i w dalszej częśći spotkania Leon Hupka i Marian Gładki, uczestnicy spotkania w Białym Dunajcu, podzielili się z nami wrażeniami przez pokaz swoich zdjęć i słowną dygresję. Oprawa muzyczna- tylko melodie znanych kolęd dopełniała całości i miała niemały udział w wytworzeniu specyficznego nastroju.

{gallery}kkiop/2013/2013.12.18 wspomnienia z spotkania w bialym dunajcu{/gallery}

Zdjęcia z Białego Dunajca -Marian Gładki

Zdjęcia z spotkania w klubie- Magda Łapszyńska i Leon Hupka.

Podkład muzyczny -kolędy grane na fletni przez Marcina Lewandowskiego. Z płyty KOLĘDY I PASTORAŁKI.