Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kkiop/2013/2013.12.04_wycieczkowy_album_zosi

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_0f3013238a_dsc04606.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

„WYCIECZKOWY ALBUM” ZOSI. 2013.XII.04.

W starożytnym Rzymie, część muru pomalowaną na biało, a przeznaczoną do umieszczania ogłoszeń, nazywano albumem.

Album, jako sposób na upamietnienie pewnych zdarzeń czy sytuacji bardzo się upowszechnił.

Oczywiste jest, że dzisiejszy album ma zupełnie inna formę oraz zastosowanie. Służy dzisiaj przede wszystkim do kompletowania rozmaitych zbiorów w rodzaju fotografii, pocztówek, znaczków, reprodukcji.

Album to również wydawnictwa książkowe o charakterze ilustracyjnym z niewielką ilością objaśniającego, tekstu popularne są albumy malarstwa polskiego i światowego, przyrodnicze, zabytków historycznych i architektonicznych.

Charakter albumu mają też wydawnictwa muzyczne.

Jeżeli ktoś jest zapalonym fotografem i utrwala mijające chwile, to ma do dyspozycji gotowe albumy do umieszczania swoich zdjęć. Oferta albumów jest oszałamiająca, wystarczy wymienić takie firmy jak PANODIA, HENZO, WALTHER, których wyroby wykonywane są z ekologicznej skóry wysokiej jakości, w różnych kolorach, zaś karty w kolorze białym bądź kremowym, gładkie lub tłoczone we wzory.

Przy tak szerokim asortymencie łatwo wybrać i kupić, to co nam odpowiada, ale można też postapić zupełnie inaczej...

Sympatyczka naszego klubu, kol. Zosia wraz z mężem, sama „produkuje” albumy dla swoich potrzeb.

Praca zaczyna się od wyboru koloru arkuszy, które następnie trzeba przyciąć do odpowiednich wymiarów, połączyć, zrobić stronę tytułową. Oczywiście jest to praca żmudna, rękodzielnicza, ale dająca ogromną satysfakcję. Mieliśmy okazję oglądać zdjęcia z wycieczek rodzinnych i klubowych umieszczone w tak powstałych albumach.

Było ich cztery : pierwszy z wycieczki Ruda-Las i Czerwionka,

drugi z pobytu w Słowacji, trzeci z wycieczki klubowej LUBOMIA-TWORKÓW -SILHARZOWICE i ostatni z pobytu w Zakopanem.

Albumy Zosi, to nie tylko fotografie, ale również mapki tras, którymi wędrowała, zdarza się wklejony bilet, tu i ówdzie wklejony ususzony liśc, co sprawia, że album „żyje” i zupełnie inaczej ogląda się zamieszczone w nim zdjęcia.

{gallery}kkiop/2013/2013.12.04_wycieczkowy_album_zosi{/gallery}

Zdjęcia Zofia Jasnowska Grenczak