przy Oddziale PTTK Ziemi Gliwickiej

Klub Krajoznawstwa i Ochrony Przyrody

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kkiop/2013/2013.11.27_spotkanie_wspominieniowe

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_7ad2c6812f_p1260002.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

27.11.2013 SPOTKANIE WSPOMNIENIOWE KLUBU KRAJOZNAWSTWA I OCHRONY PRZYRODY

TEMAT 1: WYCIECZKA- LUBOMIA-BUKÓW- TWORKÓW-SILHEŘOVICE z dnia 12 października 2013

TEMAT 2: SADZENIE PLATANA NA SKWERKU PRZY NOWYM ŚWIECIE DLA UCZCZENIA 31 ROCZNICY POWSTANIA KKiOP (21 października 2013)

‘Dzielcie między siebie radość, przyjazne uśmiechy, gesty dobroci.

Niech zawsze, nawet małe radości, będą większe od smutków.

Człowiek najszczęśliwszy jest wtedy, gdy uczestniczy w radościach drugiego człowieka.

Lecz by naprawdę się cieszyć trzeba mieć kogoś, z kim można podzielić się nawet małą radością’.

 

Takim właśnie dzieleniem się przeżyciami i radością były niewątpliwie oba wydarzenia, które mieliśmy okazję powspominać na naszym spotkaniu: wycieczka krajoznawcza zorganizowana przez Kol. Gabrielę i Piotra Rościszewskich oraz moment sadzenia dorodnego platana klonolistnego. Pomysł upamiętnienia rocznicy utworzenia klubu przez posadzenie drzewa podała Kol. Henryka, zaś jego realizacji podjęła sie Kol. Ludmiła, która uzgodniła z MZUK jakie drzewo i gdzie można posadzić.Decyzją Klubowiczów drzewu nadano imię „Henryk”, pamiętając o założycielu naszego klubu, Kol. Henryku Hadaszu.

Sadzenie platana przez pracowników MZUK odbyło się w obecności „delegacji” Klubowiczów, którzy uwiecznili ten moment robiąc serię zdjęć.

 

W naszym klubie dzisiaj święto

Widzę wszystkich uśmiechniętych

Bo klub nasz działa … tak… 31 lat.

Poprzez wycieczki, zdjęcia, filmy,

Odczyty i prelekcje

Zwiedzamy cały świat.

Z ciekawymi ludźmi też

Jesteśmy „za pan brat”

Co więc dzisiaj czcimy?

Piękny platan, który rośnie

Na skwerku ‘Nowy Świat’.

 

W uroczystym spotkaniu wzięli udział członkowie klubu i zaproszeni goście, łącznie 25 osób.

Odpowiednie dekoracje: „ mini sadzonka platana” i stół pięknie przystrojony „ darami jesieni” stworzyły niepowtarzalną atmosferę.

Niewątpliwie przysmaki przygotowane przez Klubowiczów, a właściwie przez „Klubowiczki” miały swój udział w tak sympatycznej chwili.

Wspólne zdjęcia uczestników tego „Platanowego spotkania” wykonała Kol. Magda Łapszyńska.

 {gallery}kkiop/2013/2013.11.27_spotkanie_wspominieniowe{/gallery}

Tekst: Jadwiga Szandar