Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kkiop/2013/2013.08.07 wycieczka do chorwacji

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_43640c5f10_baszta_kamerlego_xiii_w.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

2013.08.07 WYCIECZKA DO CHORWACJI

2013.08.2013. WYCIECZKA DO CHORWACJI

Wyjazd był zorganizowany przez PTTK Oddziału Ziemi Gliwickiej na przełomie maja i czerwca 2013r.
Mieszkaliśmy przez pierwsze kilka dni w miejscowości SELCE w pobliżu Crikvenicy na tzw. Wybrzeżu Kwarnerskim naprzeciw wyspy KRK.
Pierwszy dzień spędziliśmy nad przepięknymi Jeziorami Plitwickimi. Połowę następnego  poświęciliśmy na zwiedzanie Krku, największej z zamieszkałych 57 wysp chorwackich, połączonej z lądem stałym nowoczesnym mostem. Na wyspie kościoły gotyckie i twierdza Rodu Frankopanów budowana od XII do XIV wieku.
Po dniu odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku Naum, miasta nad morzem, należącego do Bośni, gdzie spędziliśmy kolejnych kilka dni. Po drodze do Naum zwiedziliśmy krótko Trogir i Split.
W Bośni odwiedziliśmy Mostar ze słynnym,odbudowanym po wojnie, mostem na Neretwie oraz Medjugorje.
Po kolejnych dniach odpoczynku z plażowaniem, spędzilismy dzień płynąc po Delcie Neretwy, po rejsie był poczęstunek, na który złożyły się potrawy kuchni regionalnej, w tym dużo dań rybnych.
Następny dzień, to przejazd przez półwysep Peljesac na wyspę Korczulę. Na początku półwyspu obejrzeliśmy z przewodniczką stare miasteczko Ston. Na Korczuli, jak wszędzie na wyspach chorwackich, znajdują się liczne zabytkowe kościoły romańskie i gotyckie oraz mury z basztami.
Ostatni dzień to wypoczynek:spacery, plaża i powrót do Gliwic.
{gallery}kkiop/2013/2013.08.07 wycieczka do chorwacji{/gallery}
Opracowała:Ludmiła Kapłon.