Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kkiop/2013/2013.06.05 z lotu ptaka2

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_792deed772_arthus_bertrand_.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

12.06.2013 Z LOTU PTAKA CZĘŚĆ 2

Film nakręcony przez francuskiego fotografa Arthusa Bertranda.

Pierwszą część filmu stanowiły fotograficzne relacje z pokładu śmigłowca, z wizyt w 22 państwach lub miastach, w drugiej części autor odwiedza  kolejnych 19 państw.
Łącznie film trwa 1,5 godziny dlatego zdecydowaliśmy się  podzielić projekcję na dwie części.

Parę słów o autorze filmu: Yann Arthus Bertrand- francuski fotograf, dziennikarz, reporter i obrońca przyrody urodził się w Paryżu w 1946 r. Gdy miał 30 lat opuścił rodzinną Francję i wyjechał do Kenii, aby badać i fotografować lwy w Parku Narodowym MASAI MARA. Wrócił do Francji w 1981, został międzynarodowym dziennikarzem, fotografem specjalizującym się w dokumentowaniu wydarzeń sportowych (rajdy samochodowe) i życia dla PARIS MATCH  i innych.

„Mam za sobą 20 lat pracy. Wiedziałem, że deforestację najlepiej kręcić w Afryce, w Brazylii czy na Borneo, problemy związane z wodą – w Indiach i w Las Vegas,
globalne ocieplenie – w Australii, przeludnienie – w Lagos, industrializację w Chinach – powiedział Arthus Bertrand na łamach „Le Monde”.
Spieszę się, bo za 10 lat będzie po planecie- tłumaczył.

Kolejny film Athusa Bertranda, poruszający problemy środowiska naturalnego – globalne ocieplenie, hiperkonsumpcję, zaostrzający się brak wody, wymieranie gatunków to  „HOME -  S.O.S ZIEMIA”
Film ten został udostępniony na portalu You Tube oraz pokazany- przeważnie bezpłatnie – w 130 krajach, w kinach, w telewizji lub w plenerze, np. w Central Parku w Nowym Jorku w dniu 5 czerwca,  kiedy obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA.

O płytę z filmem,  zwróciła się do REDAKCJI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I REPORTAŻU TVP 2, kol. Jadwiga Szandar i jest Jej własnością.

{gallery}kkiop/2013/2013.06.05 z lotu ptaka2{/gallery}

Opracowały: Aleksandra Koterbicka, Jadwiga Szandar.

Płytę z filmem zamówiła nasza kol.Jadwiga Szandar w REDAKCJI  FILMÓW DOKUMENTALNYCH I REPORTAŻU TVP 2.