Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/kkiop/2013/2013.01.22 akwarele jana wałacha

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_53844ff3f0_img_1338.jpg' for writing: Permission denied in /vol1/users/pttk_gliwice/gliwice.pttk.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

23.01.2013 AKWARELE JANA WAŁACHA. PRZYŚPIEWKI GÓRALSKIE W WYKONANIU ZESPOŁU „WAŁASI”

To spotkanie było wyjątkowe, nasza koleżanka klubowa Jadwiga Szandar, prezentowała fragment malarstwa swojego ojca Jana Wałacha, ZIMOWE PEJZARZE.
Jan Wałach (1884-1979), urodził się w istebniańskim przysiółku ANDZIOŁÓWKA. Dziedzina jego działalności to grafika, malarstwo, rzeżbiarstwo. Szczególną sławę przyniosły mu drzeworyty. Za granicą wystawiał głównie grafiki- Paryż, Londyn, Amsterdam, Hamburg, Chicago. Grał również na skrzypcach, fujarce, pisał wiersze.
Zespół WAŁASI,-prezentuje światu stare, tradycyjne melodie góralskie. Ostateczny kształt formacji nadaje Zbigniew Wałach, muzyk, kompozytor, twórca i instrumentalista, od wielu lat dbający o ciągłość i rozwój muzyki tradycyjnej swojego  regionu.

{gallery}kkiop/2013/2013.01.22 akwarele jana wałacha{/gallery}

Opracowanie: Jadwiga Szandar, Leon Hupka. Zdjęcia:  Magdalena Łapszyńska.