Galeria

Biesiada plenerowa z TRONEM

 

W ciepły wakacyjny weekend Koło „Trion” z Knurowa działające przy PTTK Gliwice zorganizowało Biesiadę Plenerową w której uczestniczyli niewidomi oraz wszyscy chętni którzy cenili sobie dobrą zabawę oraz chęć wysłuchania dobrej muzyki.

Koło „Trion” dla swoich podopiecznych i koła PTTK Gliwice przygotowało wszelkiego rodzaju konkursy. Przygotowano więc 6 konkursów w których brało udział po 8 zawodników. Był więc do pokonania slalom, były rzuty do kosza, był tzw. kufelek szczęścia, trzeba było dopasować odpowiedni klucz i otworzyć kłódkę, była zabawa „turysta się ubiera” oraz łowienie przedmiotów na czas.

Konkursy były przeplatane występami muzycznymi. Imprezę prowadził DJ Dragon. Jako pierwsza wystąpiła Julia Niestrój która wykonała szereg znanych utworów polskich wykonawców. Po kolejnej dawce konkursów wystąpiła Orkiestra KWK „Knurów” pod batutą Mariusza Kowalczyka. Gwiazdą wieczoru był Romuald Ardanowski z Chudowa który występował w Must Be The Music a wcześniej próbował swoich sił w Szansie na sukces i jest miłośnikiem piosenek z repertuaru Czesława Niemena.

Julia Niestrój wykonała wiele znanych polskich utworów takich jak np. „O mnie się nie martw ja sobie radę dam” z repertuaru Kasi Sobczyk, „Gdzie Ci mężczyźni” z repertuaru Danuty Rinn, „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” z repertuaru Anny Jantar oraz „Kolorowy wiatr” soundtrack z filmu Disneya „Pocahontas” śpiewany przez Edytę Górniak który prezentujemy.

{youtube}waR8M-I6Bwo{/youtube}

Podczas Festynu swoje stoiska miały wyeksponowane organizacje wspierające osoby niewidome i niepełnosprawne.
Knurowskie Towarzystwo Diabetyków mierzyło poziom cukru oraz ciśnienia tętniczego. Koło „Trion” przygotowało dla tych którzy z tego korzystali bon na gorący posiłek z restauracji „Gwarek”.

Podsumowując można dodać, że w czasie imprezy plenerowej zostały dostawione dodatkowe krzesełka aby więcej osób mogło oglądać występy, było stoisko z lodami które przygotowały „Maszkiety”, był popcorn wata cukrowa, dmuchańce, grill, trampolina czyli to wszystko co potrzeba aby się wszystko udało. Dużą zasługę w sprawnym przebiegu imprezy mieli prezes kola Trion z Knurowa Adam Wala oraz PTTK Gliwice Janina Zimochodzka .
Utrudnieniem w dużym stopniu było rozpoczęcie prac przez firmę APM Rybnik które wcześniej ogrodziło teren parku przy ulicy Ogana.

Przypomnijmy, że 15 października niewidomi będą mieli jeszcze jedno bardzo duże święto ” Święto białej laski”.

 

Artykuł został skopiowany za zgodą autora ze strony http://iknurow.pl/?p=16791

Kolejne zdjęcia dostępne na stronie https://drive.google.com

Free Lightbox Gallery