Zapraszamy w godzinach:

w Gliwicach

zaprasza na Rajd Kolarski

"ŚWIĘTO ROWERU"

nad jezioro Dzierżno do ośrodka Energetyk.

Wyjazd na metę rajdu w dniu 10 czerwca 2018r. (niedziela) z Rynku w Gliwicach
o godz. 900 pod opieką TKK PTTK im. Wł. Huzy lub indywidualnie dowolnymi trasami. Wyznaczona trasa dojazdu łatwa, około 20km, tempo jazdy około 15km/h.

Na mecie rajdu będą zorganizowane konkursy, ognisko turystyczne i inne atrakcje.

W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy powinni posiadać kaski rowerowe.

Szczegółowy regulamin na stronie internetowej klubu - www.huzy.gliwice.pttk.pl

Impreza dofinansowana ze środków miasta Gliwice.

Regulamin  →  https://drive.google.com/file/d/1cJ7G4rLRRvk7hAaqKv7e9362qZH71vXF/view

Zaproszenie → https://drive.google.com/file/d/1bIkn3fK7MVpB6GXqivJfuZAipfzy5si7/view

Ze względu na małą ilość chętnych wycieczki: do Wrocławia, z dnia 19.05.2018 r. oraz Wycieczka w Beskid Śląski zostały odwołane. Wszystkie wpłacone pieniądze zostaly zwrócone na konta osób wpłacających. Za niedogodności przepraszamy.

W dniu 17 czerwca 2018 r zapraszamy na Wyjazd teatralny do Krakowa na komedię: Najdroższy.

W ramach wycieczki:

- „Miasto pod kopcem Kraka” - zwiedzanie z przewodnikiem otwartego w tym roku Muzeum Podgórza i wybranych obiektów tej dzielnicy Krakowa.
- czas do dyspozycji uczestników wyjazdu
- Spektakl „Najdroższy” - 2godz. 20min, 1 przerwa
(…) „Arcymistrz francuskiej lekkiej komedii, Francis Veber, wplątuje swego bohatera w kłopoty. François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Czy jeśli jest tak źle, to może być już tylko lepiej? Do czego doprowadzi seria nieoczekiwanych spotkań i zaskakujących zwrotów akcji? Zapraszamy na przezabawny i błyskotliwy wieczór w wybornym towarzystwie i najlepszym paryskim stylu.
Z recenzji: (…) Veber konstruuje zgrabną komedię z całkowicie nieprawdopodobnym zakończeniem, ale najistotniejsze okazują się nie zwroty akcji, ale postać Pignona. Ów bohater czasu kryzysu z zadziwiającym spokojem przyjmuje wszystko, co zsyła mu los.” (wg www. bagatela.pl)

Zapisy trwają do dnia 5.06.2018. Zapraszamy.

Zaproszenie na XI rajd rowerowy

„O zielony liść kasztanowca”

Już 12 maja o godzinie 9.00 z gliwickiego rynku wyruszy grupa miłośników dwóch kółek, doceniająca piękno kwitnących o tej porze kasztanowców.

Rajd rowerowy „O zielony liść kasztanowca” odbędzie się w tym roku już po raz jedenasty. Co roku w porze kwitnących kasztanowców Polski Klub Ekologiczny Kolo Miejskie w Gliwicach i Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy organizują rajd, którego trasa prowadzi alejami kasztanowymi powiatu gliwickiego. Rajd ma na celu zwrócenie uwagi na problem ginących kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka - pasożyta tych drzew oraz promocję walorów krajobrazowych miasta Gliwice i powiatu gliwickiego.

Impreza jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu, poznania urokliwych miejsc w najbliższej okolicy oraz aktywności fizycznej. Meta rajdu zwyczajowo już została wyznaczona w szkółce leśnej w Rachowicach, gdzie na uczestników będą czekać konkursy, gry oraz poczęstunek.

Przekaż informację znajomym, przyjedź rowerem 12 maja o godzinie 8.45 na rynek gliwicki i dołącz do najbardziej zielonego rajdu w Gliwicach!

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Patronat honorowy

Nadleśnictwo Rudziniec

Aktualności - Nowe wycieczki

W tym dziale znajdują się relacje i zdjęcia z ostatnich wycieczek i imprez.

Większa ilość zdjęć z wycieczek jest również dostępna dla uczestników wyjazdów w Oddziale.
Wszystkie zdjęcia znajdujące się na stronie Oddziału są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, przerabianie i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione.

Inne ogłoszenia

Z żałobnej kartyczarna_kokarda

PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek tv imperium